Oprawy podtynkowe
- 1
- 2
Oprawy podtynkowe
Oprawy podtynkowe, czy też oświetlenie podtynkowe, to rozwiązania, które znakomicie sprawdzą się w przestrzeni domowej, ale również w przedsiębiorstwach, instytucjach czy budynkach użyteczności publicznej. Oprawy mają z reguły prostą formę, która jednak pozwala osiągnąć wyjątkowy efekt wizualny oraz solidne źródło światła.
Rynek oświetleniowy rozwija się niezwykle dynamicznie, a poprzez to oferuje coraz to bardziej nowoczesne rozwiązania. Już niewielkie punkty świetlne pozwalają znakomicie oświetlić nawet duże pomieszczenia – są niezwykle praktyczne, funkcjonalne i estetyczne. Właśnie do tej kategorii zaliczane są oprawy podtynkowe.
Oprawy podtynkowe: co to właściwie jest?
Oprawy podtynkowe często bywają nazywane również oczkami sufitowymi. Ten rodzaj oświetlenia doskonale sprawdza się w wielu pomieszczeniach, a przy tym z reguły zużywa mniej energii elektrycznej niż konwencjonalne oświetlenie i tradycyjne żarówki.
Oświetlenie podtynkowe uważane jest za bardzo praktyczne i uniwersalne. Za pomocą opraw można oświetlić całe wnętrze – niezależnie od jego wielkości lub też tylko wybrane strefy albo miejsca w danym pomieszczeniu.
Oprawy podtynkowe, oprócz swojej praktyczności, są rozwiązaniem niezwykle ciekawym wizualnie. Idealnie komponują się ze stylem nowoczesnym, a jednocześnie mogą fenomenalnie uzupełnić styl klasyczny. Sprawdzą się również we wnętrzach urządzonych w stylu skandynawskim, rustykalnym, loftowym, eklektycznym glamour czy boho.
Nazwa tego rodzaju oświetlenia nawiązuje bezpośrednio do sposobu montażu, bowiem punkty świetlne montowane są w suficie bądź ścianie i tworzą wspólnie równą powierzchnię. Oznacza to, że oprawy podtynkowe nie zajmują dużo miejsca, są rozwiązaniem minimalistycznym, ale niezwykle skutecznym, które sprawdzi się zwłaszcza w niskich pomieszczeniach, gdzie nie są wskazane okazałe żyrandole.
Oprawy sufitowe podtynkowe
Oprawy podtynkowe najczęściej montowane są w podwieszanych sufitach lub w ścianach, które wykonane są z płyty kartonowo-gipsowej. Coraz więcej osób decyduje się również na ich montaż w podłodze.
Najczęściej ten typ oświetlenia stosowany jest w salonach, kuchniach i łazienkach, gdzie wykorzystywane jest jako ciekawe dodatkowe źródło światła pozwalające uzyskać niepowtarzalny efekt aranżacyjny. Z uwagi na to, że są niejako zintegrowane z powierzchnią, w której są montowane, stanowią subtelną ozdobę pomieszczenia.
Oprawy sufitowe podtynkowe z reguły charakteryzują się prostymi kształtami – kwadratu, prostokąta lub okręgu. Wybierając punkty świetlne należy zwrócić uwagę na całościową stylistykę i aranżację wnętrza, by móc dobrać oprawy w odpowiednim kolorze oraz o odpowiedniej mocy i barwie światła.
Dzięki oprawom sufitowym podtynkowym możemy równomiernie oświetlić większe pomieszczenie – zwłaszcza, gdy zdecydujemy się na dużą ilość punktów świetlnych. Pojedyncze oprawy służą natomiast doświetleniu i podkreślenia konkretnego miejsca. Na rynku dostępne są też modele regulowane, które powodują, że oprawy dają możliwość regulacji kierunku padania światła.
Oprawy podtynkowe łazienkowe
Oprawy podtynkowe łazienkowe w ostatnich sezonach są jednym z najpopularniejszych rozwiązań oświetleniowych. Mogą stanowić główne źródło światło albo też doświetlać konkretne strefy – np. okolice lustra.
Wybierając oprawy podtynkowe do łazienki, oprócz całościowego wyglądu, należy również zwrócić uwagę na klasę szczelności, która daje gwarancję bezpieczeństwa użytkowania oraz żywotności oświetlenia w warunkach dużych wahań temperatury oraz wilgotności.
Oprawy podtynkowe LED
Oprawy podtynkowe LED to natomiast rozwiązanie idealne dla osób, które szczególną uwagę zwracają na ekologię oraz oszczędności. Diody ledowe gwarantują bowiem niższy pobór energii elektrycznej – są najbardziej oszczędnym źródłem światła, jakie jest dostępne na rynku.
Jeśli szukasz ciekawych rozwiązań aranżacyjnych, które jednocześnie przyniosą Ci znaczne oszczędności, koniecznie poznaj ofertę sklepu z oświetleniem mamylampy.pl, w którym odnajdziesz różnorodne modele opraw podtynkowych do Twojego domu, biura i każdej innej przestrzeni.
Prosta forma zabudowanych reflektorów prezentuje się bardzo subtelnie, ale przy tym ciekawie – aranżacja i pomieszczenie nabierają stylu i charakteru. Sprawdź naszą ofertę i skorzystaj z wyjątkowych promocji i rabatów!